24 Листопада 2017

Спортсмен з Українки завоював титул кращого борця

Article top 728х90

20-рiчний Андрій Яценко з Українки став переможцем XXI міжнародного турніру з вільної боротьби у ваговій категорії до 57 кг. Змагання проходили у столичному Палаці Спорту 2-5 березня

Андрій – майстер спорту міжнародного класу. Цьогоріч він змагався з представниками з Азейбарджану, Ірану та США, виборовши перемогу у 14 представників своєї категорії (Андрію поступилися Георг Букар (Румунія), Реза Афзаріпаемамі (Іран), Олександр Гуштин (Білорусь)). Загалом на змагання з’їхалися близько 400 спортсменів із 21 країни – представників греко-римської, жіночої та вільної боротьби. За результатами виступів вже формують склад збірної на чемпіонати Європи і світу, як серед юніорів і молоді, так і серед дорослих. Наш Андрій – серед них. “У березні Андрій поїде до Угорщини на чемпіонат Європи серед молоді. Наприкінці квітня, сподіваємося, візьме участь у чемпіонаті Європи серед чоловіків у Сербії”, – розповів нам заслужений тренер України Анатолій Гуральський, який тренує Андрія.

Започаткований ще у 1994 році, турнір швидко набув слави видовищних та безкомпромісних змагань. Щороку до Києва приїжджають найсильніші борці з усього світу. А завдяки надпотужному складу учасників Київський міжнародний турнір навіть здобув славу «Малого чемпіонату світу». Честь нашої країни в різні роки захищали борці Ельбрус Тедеєв (шестиразовий переможець турніру), Заза Зозіров (п’ятиразовий переможець), Євген Буслович, Ірина Мерлені, Василь Федоришин, Андрій Стадник, Тетяна Комарницька, Жан Беленюк, Валерій Андрійцев та багато інших славних спортсменів.

ДОВІДКА. Андрій Яценко – вихованець Обухівської ДЮСШ, що вже двічі здобував звання чемпіона з вільної боротьби серед кадетів (вага до 54 кг). Минулого року на чемпіонаті Европи, що проходив у Латвії, Андрій дійшов до фіналу, та поступився першим місцем росіянину Гаджимураду Рашидову.